۸ نکته جمع بندی کنکور ۹۷

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید برای لایک کردن پست ها.
اخبار
9 نکته جمع بندی کنکور ۹۷

در این روزهای پایانی بهار و با نزدیک شدن به کنکور ۹۷، بیشتر داوطلبان در حال جمع بندی مطالعات یکساله خود هستند. در این مقاله از بوکیاتو ۸ نکته مهم برای جمع بندی بهتر کنکور ۹۷ را برای شما عزیزان آماده کرده ایم.


  • ۱. در حال حاضر برخی از داوطلبان، این تصور را دارند که هیچ یک از مطالبی را که تا به حال خوانده اند، به یاد ندارند؛ اما نگران نباشید؛ چون به محض اینکه در جلسه برگزاری آزمون سراسری حاضر شوید و سؤالات را ببینید، متوجه خواهید شد که تمام مطالب را بخوبی به خاطر دارید.
  • ۲. به بودجه بندی سؤالهای کنکور توجه کنید و اگر به مبحثی که سؤال بیشتری از آن مطرح می شود، تسلط کمتری دارید، تا حد امکان مشکل خود را برطرف کنید.
  • ۳. سعی کنید که حداقل در این دوره، در طول روز ۱۱ ساعت و در نهایت ۱۳ ساعت درس بخوانید. اگر نمی توانید این کار را انجام دهید، علتش این است که وقت تلف می کنید، نه اینکه وقت ندارید؛ پس باید برای خودتان برنامه زمانی دقیقی را از قبل معین کنید و خود را مقید کنید تا آن برنامه را به صورت كامل انجام دهید.
  • در زمان باقی مانده تا کنکور، دست به کارهای عجیب نزنید و به هیچ عنوان ساعت خواب خود را کم نکنید؛ زیرا كم شدن ساعت خواب، بازده مطالعاتی شما را به طرز چشمگیری کاهش خواهد داد. ۸ ساعت خواب در طول شبانه روز توصیه می شود.
  • ۴. در زمان باقی مانده تا کنکور، شبها قبل از خواب، چند دقیقه وضعیت خود را در کنکور مجسم نمایید. تصور کنید که سر جلسه برگزاری کنکور حاضر شده اید و به پاسخگویی به سؤالات مشغول هستید و براحتی می توانید به تمام آنها پاسخ دهید و هیچگونه مشکلی در پاسخگویی به آنها ندارید؛ یا خود را در شرایطی تصور کنید که با سؤالات دشواری مواجه شده اید. استفاده از این روش، سبب می شود تا استرس و ترس شما از حضور در جلسه برگزاری کنکور، تا حد زیادی کاهش یابد.
  • ۵. اگر شما داوطلب خوبی هستید و نتیجه خوبی را در آزمونها کسب کرده اید، می توانید هر دو روز یکبار، آزمون بدهید، و در حقیقت، یک روز و نیم را برای رفع اشکال بگذارید؛ ولی اگر نتیجه هایتان رضایت بخش نیست، این کار را هر سه روز یکبار، انجام دهید و دو روز و نیم را برای اشکالها وقت بگذارید.
  • ۶. در زمان آزمون دادن، شما باید در هر درس، یک تصمیم مهم بگیرید و آن را عملی کنید؛ برای نمونه، با خود بگویید که در درس فیزیک، تستهای مبحث نور را تا آزمون بعد، رفع اشکال خواهم کرد.
  • ۷. اگر در هر آزمون، فکر کنید که این آزمون، کنکور واقعی شماست، در این صورت، در هر آزمون، اشکال عمده خود را برطرف خواهید کرد و به این ترتیب، هر آزمون شما، در مقایسه با آزمون قبلی تان، بهتر خواهد شد.
  • ۸. با دوستانی که شما را امیدوار می کنند، گفت و گو کنید، و از کسانی که شما را دچار شک و تردید كرده و ناامیدتان می نمایند، بشدت دوری کنید. اگر در خانواده به توانایی هایتان باور ندارند، شرایط خود را به طور کامل برایشان توضیح دهید و از آنها بخواهید که شما را آن چنان که هستید توانا بدانند.
پیشنهاد بعدی  زمان اعلام نتایج کنکور ۹۷

در کل دوستان کنکوری ۹۷، این روزها فقط به فکر حفظ داشته هایتان باشید و با توکل به خدا خود را آماده کنکور ۹۷ کنید.
به امید موفقیت شما…!

منبع: پیک سنجش

کانال سروش مارکت کتاب بوکیاتو:       کانال سروش بوکیاتو
پیج اینستاگرامی بازارچه کتاب بوکیاتو:   

درحال ارسال
امتیاز شما به مطلب 5 (1 امتیاز)

واکنش ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *