۱۱ حقیقت عجیب درمورد رویا

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید برای لایک کردن پست ها.
تصویر

١١ حقیقت عجیب درمورد رویا که ممکن است شب شما را از خواب بیدار کند. رویاهای شما می تواند تحت تاثیر کارهای روزمره شما قرار بگیرد، مثلا سیگار کشیدن، سلامت روانی و یا هر چیز دیگری. به هرحال انسان تنها موجودی نیست که خواب می بیند. در این مطلب از بوکیاتو ۱۱ نکته جالب درمورد رویا (خواب) را با هم می خوانیم.


١. همه ما رویا می بینیم

رویای یک عملکرد مغزی طبیعی است و همه انسانها آن رویا می بینند. اما به گفته کارشناسان، برخی افراد هرگز رویاهای خود را به یاد نمی آورند. همچنین رویاهای شما تعبیر و معنی هم دارند.

 

٢. طولانی ترین رویاها در صبح اتفاق می افتد

طولانی ترین رویاها تا ۴۵ دقیقه طول می کشند و معمولا هم در نزدیکی صبح رخ می دهند. کارهای مشخصی هم وجود دارند که شما می توانید با رعایت آنها رویاهای خود را کنترل کنید. 


٣. در طول خواب دیدن، زمان سپری می شود 

میانگین مدت زمان یک خواب در شب، ١ و نیم تا ٢ ساعت است. بعضی از افراد در طول روز نیز خواب می بینند. این خواب ها اتفاقات روزمره در مورد شما را آشکار می کنند.

پیشنهاد بعدی  موسیقی چه اثری بر روی مغز شما دارد؟


۴. خواب ها معمولا متمایل به اتفاقات منفی هستند

در طول دیدن خواب (رویا) معمولا احساسات یا اتفاقات منفی بیشتر از احساسات مثبت هستند.


۵. سیگار کشیدن رویاهای شما را تحت تاثیر قرار می دهد

افرادی که سابقه کشیدن سیگار طولانی مدت دارند، چند هفته بعد از ترک سیگار، رویاهای بسیار واضح تر و بهتری را گزارش کرده‌اند.


۶. مبتلایان به شیزوفرنی «رویاهای بیدار» را تجربه می کنند

دانشمندان معتقدند شیزوفرنی ها از خواب REM نامنظم رنج می برند و خیالات و تصورات که آنها تجربه می کنند ممکن است واقعا «خواب بیدار» باشد.

پیشنهاد بعدی  ۱۵ حقیقت شگفت‌انگیز که هرگز نشنیده‌اید!

٧. کابوس در دوران بارداری خوب است

مطالعات نشان می دهد که زنان باردار اگر در طول بارداری کابوس ببینند، راحت تر فرزند خود را به دنیا می آورند.


٨. شادی، موسیقی، آرامش

زبان شناسان معتقدند معنی قدیمی کلمه dream در زبان انگلیسی که منشا کلمه dream فعلی ماست، به معنای  «شادی»، «سرنوشت» یا «موسیقی» است.


٩. روح بیدار است

مردم Raramuri شمال مکزیک معتقدند که رویاها نتیجه  «بیدار شدن» یا «هوشیاری» روح شخص است و دیدن جهان به وضوح بیشتر از حالت معمول است. (خانواده های راماموری اغلب در طول شب از خواب بیدار می شوند و درمورد رویاهای خود بحث می کنند.)

پیشنهاد بعدی  بهترین مکان برای مطالعه کجاست؟

١٠. پرندگان نیز خواب می بینند

پرندگان مانند انسان، در طول خواب احساس حرکت سریع چشم (REM) را تجربه می کنند و فعالیت امواج مغزی را مشابه انسان نشان می دهند. در نتیجه پیشنهاد می شود که پرندگان نیز رویا می بینند.

١١. خزندگان نیز رویا می بینند

خزندگان نیز در طول خواب فعالیت مغز را تجربه می کنند که نشان می دهد آنها نیز ممکن است در خواب رویا ببینند. (اما در ماهی ها اینطور نیست.)

منبع: rd

درحال ارسال
امتیاز شما به مطلب 5 (1 امتیاز)

واکنش ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *