هزینه لازم برای میزبانی جام جهانی فوتبال؟

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید برای لایک کردن پست ها.
اخبار
هزینه برگزاری جام جهانی

هر ۴ سال یکبار، طرفداران فوتبال جمع می شوند و تیم ها و کشورهای مورد علاقه خود را برای رقابت نهایی- مسابقات قهرمانی جام جهانی تماشا می کنند. اما هزینه برگزاری جام جهانی برای کشور میزبان چقدر است؟ حتما در ادامه با بخش ورزشی مجله بوکیاتو همراه باشید.


هرچند این رقابت چند سال یکبار برگزار می شود ولی کشورهای میزبان از هزینه های سنگین برای آمادگی این مسابقات مطلع هستند.

گفته می شود میزبان جام جهانی ۲۰۱۸، کشور روسیه، حدود ۱۱ میلیارد دلار برای برگزاری جام جهانی هزینه کرده است.

این مقدار به طور معمول برای ارتقای زیرساخت ها و تسهیلات جهت اقامت هم گردشگران و هم بازیکنان محاسبه می شود. فیفا فقط هزینه های عملیاتی برای رویداد خود را پوشش می دهد. کارهای عمرانی اضافی مانند حمل و نقل و زیرساخت ها بر عهده کشور میزبان است. برزیل، میزبان جام جهانی سال ۲۰۱۴، تقریبا ۱۵ میلیارد دلار برای برگزاری این رقابت ها هزینه کرد. این یک جهش عظیم از ۴ میلیارد دلاری بود که آفریقای جنوبی در دوره گذشته جام جهانی که در سال ۲۰۱۰ برگزاری شد، هزینه کرد. 

همچنین بحثی مداوم در مورد اینکه آیا میزبانی مسابقات در طولانی مدت و به لحاظ اقتصادی ارزشمند است یا نه، وجود دارد. با این حال، روسیه بر این باور است که میزبانی جام جهانی ۲۰۱۸ از راه گردشگری و منافع سرمایه گذاری، درآمدی از ۲۶ تا ۳۰ میلیارد دلار را برایشان در بر خواهد داشت.

پیشنهاد بعدی  رکوردهای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه تا مرحله گروهی

کشورهای میزبان جام جهانی در آینده باید خود را برای هزینه ها خیلی بیشتر آماده کنند. کشور قطر که میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ را انجام خواهد داد، هزینه ای بالغ بر ۵۰۰ میلیارد دلار در مجموع یا ۲۰۰ میلیون دلار در هر هفته را برای آماده سازی پروژه های جام جهانی تخمین زده است. در ضمن، ایالات متحده، کانادا و مکزیک میزبان مشترک برای جام جهانی ۲۰۲۶ خواهند بود.

منبع: rd

درحال ارسال
امتیاز شما به مطلب 5 (2 امتیاز)

واکنش ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *