پرینت کارت ورود به جلسه کنکور ۹۷

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید برای لایک کردن پست ها.
اخبار
پرینت کارت ورود به جلسه کنکور ۹۷

کارت ورود به جلسه کنکور ۹۷ به همراه برگه راهنما از امروز ۳ تیر بر روی سایت سازمان سنجش منتشر می شود و داوطلبان تا ۶ تیر می توانند پرینت آن را به صورت اینترنتی دریافت کنند.


به گزارش بوکیاتو به نقل از مهر، کنکور سراسری ۹۷ به منظور پذیرش دانشجو در دوره‌ های روزانه، شبانه، نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و همچنین در کد رشته‌ های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در روزهای پنجشنبه و جمعه ۷ و ۸ تیرماه ۹۷ برگزار می شود.
در کنکور سراسری ۹۷ تعداد یک میلیون و ۱۱ هزار و ۸۲۵ نفر ثبت نام کردند که از این تعداد، ۵۹۹ هزار و ۳۱۳ نفر زن و ۴۱۲ هزار و ۵۱۲ نفر مرد هستند. به عبارت دیگر ۵۹.۲۳ درصد داوطلبان زن و ۴۰.۷۷ درصد داوطلبان مرد هستند. آمار داوطلبان ثبت نام کننده در سال ۹۷ نسبت به سال ۹۶ تعداد ۲۷ هزار و ۴۶۶ نفر بیشتر است.
با توجه به اینکه آزمون هر یک از گروه های آزمایشی به طور جداگانه برگزار می شود و داوطلبان باید پرینت کارت شرکت در آزمون مربوطه را همراه داشته باشند، با توجه به آمار داوطلبان ثبت نام کننده یک میلیون و ۱۱ هزار و ۸۲۵ نفر و مجموع داوطلبان علاقمند دو گروه هنر و زبان یعنی تعداد ۲۰۴ هزار و ۷۳۵ نفر، برای تعداد یک میلیون و ۲۱۶ هزار و ۵۶۰ داوطلب کنکور ۹۷ کارت صادر شده است.

پیشنهاد بعدی  آغاز دهمین دوره المپیاد دانشجویی علوم پزشکی

کارت ورود به جلسه آزمون سراسری در گروه‌های علوم ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی و زبان های خارجی و هنر در روزهای یکشنبه سوم تیر تا چهارشنبه ششم تیرماه ۹۷ بر روی سایت سازمان سنجش منتشر می شود و داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش از کارت خود پرینت تهیه کنند.
داوطلبانی که علاوه بر گروه آزمایشی خود در دو یا سه گروه آزمایشی شرکت کرده اند نیز باید علاوه بر کارت جلسه آزمون گروه آزمایشی خود، دو یا سه کارت ورود به جلسه گروه های آزمایشی دیگر را نیز از سایت سازمان سنجش دریافت کنند.
کنکور سراسری سال ۹۷ در صبح و بعدازظهر روزهای پنجشنبه و جمعه ۷ و ۸ تیرماه ۹۷ در ۳۷۵ شهرستان و بخش و در ۴۷۹ حوزه امتحانی برگزار می شود. و داوطلبان باید در یک مرحله و در یک جلسه به سئوالات اختصاصی و عمومی خود پاسخ دهند.
بر اساس برنامه زمانی آزمون گروه های آزمایشی ریاضی و علوم انسانی در صبح پنجشنبه ۷ تیر، آزمون گروه آزمایشی هنر بعد از ظهر پنجشنبه ۷ تیر، آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی صبح جمعه ۸ تیر و آزمون گروه آزمایشی زبان های خارجی بعدازظهر جمعه ۸ تیر برگزار می شود.

راهنمای تصویری دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۹۷

کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۹۷ برای ورود به دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد تنها از طریق سایت سازمان سنجش و بصورت اینترنتی قابل دریافت است. بدین شکل که هر فرد باید با داشتن اطلاعات ثبت نام آزمون، وارد سایت سنجش شده و بعد از دریافت کارت ورود به جلسه اقدام به پرینت (چاپ) آن کنند. نحوه دریافت کارت به دو صورت است:
یا با وارد کردن شماره سریال ۱۲ رقمی ثبت نام و شماره شناسنامه و یا با شماره پرونده و کد ۱۶ رقمی پیگیری ثبت نام.
برای دریافت کارت ورود به جلسه کنکور ۹۷ کافیست ابتدا وارد سایت سنجش به آدرس  
www.sanjesh.org شوید و در صفحه اول روی لینک «کارت شرکت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۷» کلیک کنید. سپس همانطور که در صفحه زیر مشخص است به دو صورت می توانید کارت خود را دریافت کنید:
۱. با وارد کردن شماره پرونده ، کد رهگیری و شماره شناسنامه
۲. با وارد کردن شماره پرونده ، کد ملی و سریال شناسنامه


تذكر مهم: چنانچه داوطلبی به دليل در اختيار نداشتن اطلاعات مربوط به شماره پرونده و يا كد پيگيری مورد نياز، موفق به پرينت كارت شركت در آزمون خود نمی شود، لازم است با مراجعه به پايگاه اطلاع‌ رسانی اين سازمان و ورود به سيستم پاسخگويی و انتخاب نام آزمون و تعيين موضوع پيگيری نسبت به دريافت اطلاعات مربوط به شماره پرونده، و يا كد پيگيری ثبت ­نام اقدام نموده و به هيچ وجه به باجه رفع نقص مراجعه ننمايند. لازم به ذكر است اين امكان براي داوطلبانی فراهم مي ­باشد كه در سيستم پاسخگویی دارای عضويت باشند. لذا ضرورت دارد داوطلبانی كه اطلاعات فوق را مفقود نموده اند با عضويت در اين سيستم نسبت به بازيابی اين اطلاعات اقدام نمايند.

محل‌ رفع نقص كارت شركت در آزمون

محل رفع نقص كارت شركت در ‌آزمون كليه داوطلبان گروه ­های آزمايشی علوم رياضی و فنيی، علوم انسانيی، علوم‌ تجربی، هنر و زبان های ‌خارجيی بر مبنايی شهرستان‌ محل‌ اقامت فعلی آنان‌ كه‌ در بند ۴۴ تقاضانامه‌ ثبت‌‌نام‌، مشخص‌ كرده‌اند به‌ شرح‌ جدول شماره‌ ۱ و آدرس محل رفع نقص به شرح جدول شماره ۲ و ۳ انتهای اين مطلب می باشد.

رفع مغایرت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری ۹۷

درصورت مشاهده مغايرت در مندرجات كارت شركت در آزمون، داوطلبان لازم است به شرح زير اقدام نمايند:
۱. داوطلبانی كه مشمول اعمال سوابق تحصيلی ديپلم و يا پيش دانشگاهی می باشند و نسبت به مندرجات كارت شركت در آزمون در بندهای ۱، ۳، ۴، ۷، ۱۲، ۱۵، ۱۶، ۲۱، ۲۲، ۲۳ و ۲۴ شامل نام خانوادگی و نام، سال تولد، شماره شناسنامه، سال اخذ و نوع ديپلم، شماره ملی، كد دانش آموزی و منطقه اخذ ديپلم، سال و بخش محل اخذ مدرك پيش دانشگاهی، عنوان مدرك پيش دانشگاهی، منطقه يا ناحيه اخذ مدرك پيش‌ دانشگاهی، كد دانش آموزی مقطع پيش‌ دانشگاهی مغايرتی مشاهده نمودند، لازم است برای اصلاح مورد يا موارد مذكور حداكثر تا تاريخ ۹۷/۴/۱۰ به منطقه آموزش و پرورش محل اخذ مدرك تحصيلی خود مراجعه و از آن طريق نسبت به اصلاح موارد اقدام نمايند. ضمناً داوطلبانی كه مشمول اعمال سوابق تحصيلی نمی باشند چنانچه مغايرتی در اطلاعات مندرج در بندهای فوق مشاهده نمودند می توانند نسبت به ويرايش آنها اقدام نمايند.

دریافت فایل جدول شماره ۱: شهرستان و يا بخش محل اجرای آزمون داوطلبان متقاضی شركت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۷
دریافت فایل جدول شماره ۲ و ۳: نشانی محل رفع نقص كارت شركت در آزمون سراسری سال ۱۳۹۷

منبع: خبرگزاری مهر، سازمان سنجش

درحال ارسال
امتیاز شما به مطلب 5 (2 امتیاز)

واکنش ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *