رکوردهای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه تا مرحله گروهی

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید برای لایک کردن پست ها.
ویدیو

جام جهانی فوتبال روسیه ۲۰۱۸ تقریبا از نیمه رد شده است و مسابقات مرحله گروهی به پایان رسیده است. در هر جام جهانی همیشه رکوردهایی نیز جابجا می شود. در این ویدیو از مجله بوکیاتو رکوردهای جالبی که تا پایان مرحله گروهی جام جهانی به ثبت رسیده است را با هم خواهیم داد.


۱. دیرترین گل تاریخ جام جهانی

دیرترین گل تاریخ جام جهانی در بازی برزیل و کاستاریکا توسط نیمار مهاجم تیم فوتبال برزیل در دقیقه ۹۷ به ثبت رسید. این بازی با برتری ۲ بر صفر برزیل به پایان رسید.

۲. دیرترین گل به خودی جام جهانی

دیرترین گل به خودی در جام جهانی، توسط عزیز بوحدوز، بازیکن تیم ملی مراکش در بازی ایران – مراکش در دقیقه ۹۵ بازی به ثمر رسید. این بازی با برتری تیم ملی ایران و نتیجه ۱ بر صفر به پایان رسید.

۳. بیشترین بازی بدون صفر – صفر

در جام جهانی روسیه ۲۰۱۸ بیشترین تعداد بازی بدون صفر – صفر با ثبت رکورد ۳۷ بازی ثبت شد.

۴. بیشترین تعداد پنالتی

در جام جهانی روسیه بیشترین تعداد پنالتی با ثبت رکورد ۱۹ پنالتی در مرحله گروهی شکسته شد.

پیشنهاد بعدی  هزینه لازم برای میزبانی جام جهانی فوتبال؟

۵. بیشترین تعداد گل بخودی

رکورد بیشترین گل بخودی نیز در جام جهانی روسیه ۲۰۱۸ با ثبت ۸ گل شکسته شد.

۶. سریع ترین اخراج تاریخ جام جهانی

سریع ترین اخراج (کارت قرمز) در جام جهانی، بنام کارلوس سانچز بازیکن تیم ملی کلمبیا در دقیقه ۳ بازی این تیم مقابل تیم ملی فوتبال ژاپن به ثبت رسید. این بازی با برتری ۲ بر ۱ تیم ژاپن به پایان رسید.

۷. سریع ترین کارت زرد تاریخ جام جهانی

سریع ترین کارت زرد تاریخ جام جهانی فوتبال، در جام جهانی روسیه بنام خسوس گایاردو بازیکن تیم ملی مکزیک در ثانیه ۲۰ بازی این تیم مقابل تیم ملی کشور سوئد در مرحله گروهی به ثبت رسید.

۸. مسن ترین بازیکن تاریخ جام جهانی فوتبال

عصام الحضری، دروازه بان تیم ملی فوتبال مصر در بازی آخر این تیم مقابل تیم ملی فوتبال عربستان در مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۸ با ۴۵ سال و ۱۶۱ روز، عنوان پیرترین (مسن ترین) بازیکن تاریخ جام جهانی فوتبال را کسب کرد. این دروازه بان در این بازی یک پنالتی بازیکنان عربستان را نیز مهار کرد.

پیشنهاد بعدی  هزینه لازم برای میزبانی جام جهانی فوتبال؟

۹. دیرترین گل در نیمه اول

دیرترین گل در نیمه اول تاریخ جام جهانی توسط سلمان الفرج بازیکن تیم فوتبال عربستان در دقیقه ۶ + ۴۵ نیمه اول بازی عربستان و مصر از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید.

۱۰. رکورد بازی در جام جهانی

رافائل مارکز بازیکن کهنه کار تیم ملی فوتبال مکزیک با حضور در بازی این تیم مقابل تیم ملی آلمان توانست رکورد ۵ حضور متوالی در جام جهانی را برای خود به ثبت برساند.

۱۱. رکورد بیشترین دریبل در جام جهانی

لیونل مسی، ستاره تیم ملی فوتبال آرژانتین با ثبت رکورد ۱۰۷ دریبل، رکورد بیشترین دریبل را در تاریخ جام جهانی بنام خود ثبت کرد.

۱۲. کمترین فاصله بین دو پنالتی

در بازی بین دو تیم استرالیا و فرانسه در مرحله گروهی جام جهانی روسیه ۲۰۱۸، تنها ۴ دقیقه و ۸ ثانیه فاصله بین دو پنالتی وجود داشت.

۱۳. مسن ترین بازیکن که در یک بازی هتریک کرد

کریستیانو رونالدو، ستاره ملی تیم فوتبال پرتغال در بازی مقابل اسپانیا توانست با ۳۳ سال و ۴ ماه سن و زدن ۳ گل در این بازی، عنوان مسن ترین بازیکن زننده ۳ گل در یک بازی در تاریخ جام جهانی را به خود اختصاص دهد.

منبع: برنامه ۲۰۱۸ شبکه ۳

درحال ارسال
امتیاز شما به مطلب 5 (2 امتیاز)

واکنش ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *