معرفی کامل دانشگاه تهران + ویدیو

لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید برای لایک کردن پست ها.
ویدیو

شاید یکی از آرزوهای هر دانش آموز، قبول شدن و تحصیل در دانشگاه تهران باشد. در این مطلب از مجله بوکیاتو با دانشگاه تهران بیشتر آشنا می شویم و ویدیوی معرفی دانشکده علوم پزشکی را هم خواهیم دید. حتما این مقاله را تا انتها بخوانید.


دانشگاه تهران

دانشگاه تهران بزرگترین مرکز آموزش عالی در ایران است که در سال ۱۳۱۳ خورشیدی به دستور رضا شاه پهلوی تأسیس شد. دانشگاه تهران هم اکنون دارای ۲۵ دانشکده، ۹ پردیس و ۱۱ مرکز پژوهشی است و از استادان مجرب ایرانی در بیشتر رشته‌ها بهره می‌گیرد. (ویکی پدیا)


رشته های تحصیلی دانشگاه تهران

دانشگاه تهران تقریبا در ۱۷۱۴ رشته بصورت فعال دانشجو می پذیرد. برای مشاهده لیست تمامی رشته های تحصیلی دانشگاه تهران بر روی لینک زیر کلیک کنید.
رشته های قابل تحصیل دانشگاه تهران


تعداد دانشجویان دانشگاه تهران

طبق آمار رسمی در سال ۲۰۱۶، تعداد ۵۵۲۹۷ دانشجو در دانشگاه تهران در حال تحصیل بودند.


تعداد دانشکده های دانشگاه تهران

دانشگاه تهران دارای ۲۵ دانشکده فعال، ۹ پردیس و ۱۱ مرکز پژوهشی می باشد.

پیشنهاد بعدی  آیا دوقلوهای همسان کاملا شبیه یکدیگر هستند + ویدیو


ظرفیت پذیرش دانشگاه تهران

طبق اعلام دانشگاه، حدود ۱۰۰۰ نفر ظرفیت پذیرش دانشجوی جدید است که البته این میزان به عوامل زیادی بستگی دارد.


دانشگاه علوم پزشکی تهران

دانشگاه علوم پزشکی تهران بعنوان قدیمی ترین مرکز آموزش عالی نوین کشور و بزرگترین دانشگاه علوم پزشکی، میراث دار این تاریخ پر گوهر است. خوشبختانه این دانشگاه در سال جاری در آغاز هشتمین دهه تأسیس، موفق به دستیابی به ممتاز ترین مراتب علمی کشور شده است که بارزترین آن کسب عنوان برترین دانشگاه علوم پزشکی کشور می باشد.
اولین مرکز نوین آموزش پزشکی در سال ۱۲۳۰ به عنوان بخشی از مدرسه دارالفنون بازگشایی شد. دانشکده پزشکی در سال ۱۳۱۳ تأسیس گردید و بعد از انقلاب به همراه کلیه بخش های وابسته به عنوان دانشگاه علوم پزشکی تهران از وزارت آموزش عالی جدا و تحت نظارت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی قرار گرفت. دانشگاه علوم پزشکی تهران شامل: دانشکده های بهداشت، داروسازی، پزشکی، دندانپزشکی، توانبخشی، پرستاری و مامایی، پیراپزشکی، طب سنتی، فناوری های نوین پزشکی، مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی، علوم تغذیه و رژیم شناسی، دانشکده مجازی و دوره های شبانه می باشد.
از شاخصه های برجسته دانشگاه علوم پزشکی تهران می توان به موارد زیر اشاره نمود: قدیمی ترین و برجسته ترین مرکز 
دکتری، فلوشیپ و رزیدنتی.

پیشنهاد بعدی  نتایج آزمون پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

عوامل فوق در کنار توانایی ها و تحرک متخصصین آن، دانشگاه علوم پزشکی تهران را یک مرکز مهم شناخته شده در خاورمیانه نموده است. در این دانشگاه، پذیرش دانشجو در ۱۰ دانشکده، در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد صورت می گیرد. مقطع کارشناسی طی ۴ سال، کارشناسی ارشد ۲ سال، دکترای طب ۷ سال، دکترای دندانپزشکی و دارو سازی طی ۶ سال، دکترای سایر رشته ها طی ۴ سال ارائه می گردد. مقاطع رزیدنتی و فلوشیپ به صورت متغیر بین ۲ تا ۴ سال ارائه می‌شود.
سال تحصیلی به صورت ۲ ترم پاییز و بهاره برگزار می گردد. شروع ترم پاییزه از مهر ماه و ترم بهار از اواخر بهمن ماه می باشد. بخش روابط بین‌الملل در معاونت پژوهشی دانشگاه، موافقت های متعددی را با دانشگاه ها و سازمان سراسر دنیا جهت گسترش مبادلات علمی و فرهنگی منعقد نموده است که از این طریق دانشجویانی از سایر کشورها در این دانشگاه مشغول به تحصیل شده اند و با برگزاری سمینار ها و کنفرانس های بین‌المللی متعدد این دانشگاه همه ساله مورد بازدید متخصصین و دانشمندان از دیگر کشورها قرار می گیرد. 

منابع: شبکه آموزش، دانشگاه تهران، ویکی پدیا

 

درحال ارسال
امتیاز شما به مطلب 5 (1 امتیاز)

واکنش ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *